Covid-19 Süreci

Öğrencilerimiz ve çalışanlarımızın sağlık durumlarının takibi ile ilgili uygulamakta olduğumuz süreç şu şekilde özetlenebilir:

  • Okulumuz öğrenci veya personelinde Koronavirüs şüphesi olması veya teşhis edilmesi durumunda uygulanacak protokoller Sağlık Bakanlığının rehberine göre belirlenmiş ve bu konuda tüm hazırlıklar yapılmıştır. Farklı senaryolara göre tüm okul velilerimiz ve personelimiz ile yürütülecek bilgi akışına dair iletişim planı, T.C. Sağlık Bakanlığı yetkililerin güncel prosedürlerine ve yasal düzenlemeler uyarınca sürdürülerek en hızlı ve etkin bir şekilde uygulanmak üzere oluşturulmuştur.
  • Okulumuzda ateş, öksürük, burun akıntısı, bulantı-kusma, ishal, nefes darlığı, halsizlik gibi herhangi bir hastalık belirtisine sahip öğrencimiz ya da personelimiz olması durumunda derhal en yakın hastaneye yönlendirilecek; öğrencimiz ise velisine ulaşılarak teşhis ve tedavi süreçleri başlatılacaktır. Öğrencilerimiz veya personelimiz tekrar sınıflarına ya da görevlerine dönmeden tedavi süreçleri sona erene kadar evlerinde dinlenmeleri gerekmektedir.
  • Okulumuzun açık olduğu dönemde hastalıkların izlenmesi açısından günlük yoklamalar ve teşhis raporları öğrenci işlerimiz tarafından takip edilmektedir.
  • Okulumuzun kapalı olduğu dönemde ve sonrasında, gündemde olan Koronavirüs ile ilgili aileniz veya temasta olduğunuz kişilerle ilgili kuşkulu vaka tanımı, karantina, teşhis ve tedavi süreçleri yaşanması durumunda süreci takip edebilmek ve gereğinde sizlere destek olabilmek adına oluşturulan bilgi@kamerkoleji.com adresine bilgi vermenizi önemle rica ederiz.

Resmi Tanı Konması Durumunda

  • Okulumuz öğrencileri veya çalışanlarında Koronavirüs teşhis edilmesi durumunda süreç T.C. Sağlık Bakanlığı protokolleri gereğince yürütülecek, temas şüphesi olanlar mutlaka bilgilendirilecek ve hastanelere yönlendirilecektir. Bildirimi zorunlu olan bu hastalığın teşhis, karantina ve tedavi süreci Bakanlığın kontrolündedir.
  • Temas veya hastalık şüphesi olan bu hastalar, T.C.Sağlık Bakanlığının Covid Pandemi Hastanesi olarak belirlediği referans hastanelere başvuracak ve burada gerekli teşhis ve tedavi süreçleri uygulanacaktır. Başvuru konusundaki sorular için 184 Sağlık Danışma Hattı aranabilir.