Hakkımızda

Kamer Eğitim Kurumları, 2005 yılında okul öncesi grubunda eğitime başlamış, MEB’e bağlı bir kuruluştur. Başladığı ilk günden itibaren kişiselleştirilmiş eğitim sistemi ile bireysel farklılıkları destekleyen, milli-manevi değerleri ön planda tutan, düşünmeyi-üretmeyi öğretirken, bunu başarı ile bütünleştiren bir eğitim politikasına sahiptir.

Nitelikli eğitim misyonuyla kapılarını çocuklara açtığı ilk günden itibaren eğitime gönül vermiş Kamer ailesiyle birlikte, benimsemiş olduğu eğitim metotlarıyla her geçen gün daha da büyüyerek, Konya’nın önemli eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir. “Okul için değil, hayat için eğitim” anlayışından hareketle; çocukların geleceğe daha güçlü adımlar atmasını sağlayarak, hayata hazırlamayı kendine ilke edinmiştir.

Anaokulu olarak çıktığı bu yolda, 2019 yılı itibariyle ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencileri kapsayan Kamer Koleji’ni eğitim dünyasına kazandırmıştır. Modern, yenilikçi, akılcı bakış açısıyla genç kuşakları, yarınlara yön verebilir, geleceğin sorumluluğunu taşıyabilir nitelikte donanımlı bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Çocukları hayata hazırlarken yalnızca teori dersleriyle sınırlı kalmadan; çocukların sınırsız hayal gücünü ve yeteneklerini atölye çalışmalarıyla, sosyal faaliyetlerle ve eğlenceli aktivitelerle hem zihinsel hem de fiziksel becerilerinin en iyi şekilde kullanılması; Kamer Koleji’nin en çok önemsediği konulardan biridir.

Kamer Eğitim anlayışı, bireylerin her şeyden önce vicdanlı birer insan olmalarına önem vermekte, eğitimi ve öğretimi “insanlık” kavramı üzerine inşa etmeyi birinci öncelik saymaktadır. Kamer Koleji mezunları, en üst düzeyde ahlaki değerlerle donatılmış olup; ülkesinin ve milletinin sorumluluklarını taşıyan, manevi ve kültürel değerlerine sahip çıkan bireyler olacaktır.

Vizyonumuz


Her çocuğun bilgide, dil eğitiminde, kültürel birikiminde dünya standartlarında bir birey olmasına vesile olmak.

Topluma düşünen, üreten, çalışan ve erdemli bireyler kazandırmak.

Kamer Koleji’ni yerelde ve ulusalda marka haline getirerek, eğitimin öncü kuruluşlarından olmak.

Kamer Eğitim metodunu yaygınlaştırarak, ülkemiz genelinde kabul gören metot haline getirmek.

Misyonumuz


Ülkemizin milli, manevi ve kültürel değerlerine gönülden bağlı, iyi bireylerin topluma kazandırılmasına aracı olmak en temel misyonumuzdur. Kamer ailesiyle tanışan her öğrencinin ilim, irfan sahibi bireyler olarak, önce kendini sonra ülkesini hep daha ileriye taşıyacak birikimi, altyapıyı kazandırarak; ailelerimizin ve ülkemizin gurur duyacağı bireyleri yetiştirmek bizler için kıvanç vesilesidir. Hiçbir ideolojiye bağlı olmadan bilimin, inancın ve saygının ışığında; Kurumumuzun, velilerimizin ve ülkemizin ortak hedefleri doğrultusunda eğitim vermeyi sürdürmek, Kamer’in var oluş nedenidir.

Eğitim anlayışımızda her çocuğun farklı yeteneklere sahip olduğunu kabul ederek, kendi becerilerine göre eğitimler vermeyi; çocukların hem daha başarılı olmasını hem de eğitimi daha çok sevmesini amaçlıyoruz. Aynı zamanda eğitime eğlence katarak, eğitim sürecinin daha renkli hale gelmesini sağlıyoruz.

Değerlerimiz


Hoşgörülü davranırız.

Doğruluktan ödün vermeyiz.

Sorumluluktan kaçınmayız.

Bilimselliği ilke ediniriz.

Her duruma akılcı yaklaşırız.

Manevi yönden güçlü olmaya önem veririz.

Eğlenceyi yaşamın bir parçası haline getiririz.

Adalet vazgeçilmezimiz.

Doğayı, insanı ve hayvanları severiz.

Paylaşmayı biliriz.

Gelecek odaklı çalışırız.

Farklılıkları zenginlik olarak görürüz.

Ayanbey Mh. Ateşbaz Sk No: 2 Meram/KONYA (Meram Yeni Yol)
bilgi@kamerkoleji.com muhasebe@kamerkoleji.com
444 6 217