Kamer Koleji

Ortaokul eğitimimizin temelini hayal etme, araştırma, soru sorma, problem çözebilme, etkili iletişim kurabilme, spor ve sanatı bir kültür olarak benimseme oluşturmaktadır. Bu nedenle okuldaki bütün eğitimlerimizi bu temel üzerine inşa ediyoruz. Okuma ve yazma alışkanlıklarını pekiştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin bilim kulübümüz, hayal ve tasarım atölyelerimiz gibi ortamlarımızda bireysel ilgilerini üst düzeye çıkarmalarını istiyoruz.

Alanında sürekli öğrenen, eğitim ve öğrenme alanındaki yeni gelişmelere göre mesleki gelişimlerini sürdüren öğretmenlerimiz öğrencilerimize her konuda rehberlik ederler. Öğrencilerimizi bir üst öğrenimlerine hazırlamak ortaokulumuzun ana amaçlarından biridir. Bu nedenle liseye geçişle ilgili değişen uygulamaları güncel olarak izleyerek öğrencilerimize yeni durumlara hazırlarız. Derslerimizde deney, gözlem, araştırma-inceleme, proje temelli öğrenmeye özel bir önem veririz. Öğrencilerimizin birbirleriyle işbirliği ve takım çalışması içerisinde olması önceliklerimizdendir.

Bugünün ve geleceğin gerektirdiği 21. yüzyıl becerilerini kazanabilmeleri için öğrencilerimizin yenilikçi, tasarımcı, girişimci ve liderlik özelliklerinin gelişimlerini destekliyoruz. Teknolojinin sadece tüketicisi değil aynı zamanda üreticisi olabilmeleri için bugünün ve geleceğin gerektirdiği dijital becerileri kazanmaları gerektiğini biliyoruz. Bu dönemde rehberlik ve psikolojik danışma faaliyetlerine özel bir önem veriyoruz. Bu nedenle pozitif psikoloji uygulamalarıyla öğrencilerimizin azim, kararlılık, öz düzenleme, özdenetim özelliklerinin gelişimini destekleyerek güçlü birer birey olmalarına önem veriyoruz. Hiçbir gelişimi diğerine tercih etmiyoruz. Üstelik psikolojik, sosyal, fiziksel ve akademik gelişimin bağımsız değil birbirini destekler nitelikte olduğunu biliyoruz.

Ayanbey Mh. Ateşbaz Sk No: 2 Meram/KONYA (Meram Yeni Yol)
bilgi@kamerkoleji.com muhasebe@kamerkoleji.com
444 6 217