Kulüp çalışmaları aslında aktif bir eğitim biçimidir. Çocuklar, ortak atölye çalışmaları sayesinde bir yandan çevresiyle etkileşim kurarken bir yandan da ona verilen materyallerle yaratıcılığını geliştirir; kendi ilgi alanını oluşturur. Kamer Kolejinde bulunan 11 atölyede öğrencilerimiz, kendilerini birçok alanda ifade etme ayrıcalığını bulurlar.

 

AHŞAP TASARIM ATÖLYESİ

Tarihin başlangıcından beri insanlığın eline aldığı ilk malzemelerdendir ahşap. Ayrıca kültürümüzde de önemli bir yere sahiptir.  Bizler de okulumuzdaki atölyemizde öğrencilerimize ahşap tekniklerini göstererek öğretiyor; mest edici ahşap kokusu eşliğinde onların içindeki sanatçıya “merhaba” diyoruz.

 

SOSYAL BECERİ ATÖLYESİ

Sosyal beceri atölyesi, hayatın provasıdır aslında. Tüm duyu organlarını aktif hale getirmesinin yanı sıra duyguları da eğitim sürecine dâhil eden drama becerilerinin geliştirilmesi, hedeflenen davranışların ve bilginin kazandırılması noktasında keyifli bir eğitim uygulamasının gerçekleştirildiği mekandır. Drama ile oyun iç içe olduğundan çocuklarımız neşeli ve eğlenceli bir ortamda bedensel, duygusal, sosyal, kültürel ve akademik yönden gelişirler.

 

BİLİM VE FEN ATÖLYESİ

Bilimsel birçok konunun somut hale getirilmesi ve öğrenme sürecinin başarıya ulaşması açısından bilim ve fen atölyesinin önemi büyüktür. Öğrenciler, laboratuvar çalışmaları sayesinde keşfetmenin zevkini tadar ve fen bilimlerine ait konulara daha fazla ilgi duymaya başlarlar. Kamer Kolejindeki modern bilim ve fen atölyesinde öğrencilerimiz araştırırlar, gözlem ve deney yaparlar; ezberlemek yerine uygulama yaparak öğrenmenin tadına varırlar.

 

MODA TASARIM ATÖLYESİ

Okulumuzda öğrencilerimizi sadece akademik anlamda donatmıyor, günlük hayata da hazırlıyoruz. Moda tasarım atölyemizin amacı; öğrencilerimizin kesme, dikme gibi etkinliklerle ince motor becerilerini geliştirmek, öğrencilerimize estetik bakış açısı kazandırmak, zaten var olan hayal güçlerinin sınırlarını zorlamak ve öğrendiklerini günlük hayatta da uygulamalarını sağlamaktır.

 

MÜZİK ATÖLYESİ

Müzik atölyemizde; öğrencilerimizin duygusal, bilişsel, dil ve sosyal becerilerine ve müzik kültürlerinin gelişmesine yardımcı oluyoruz. Müzik eğitim aracı olarak kullanıldığında çocukların düşünme sistemlerini geliştirmekte, davranışlarına etki etmekte ve dikkat açısından yoğunlaşmalarını kolaylaştırmaktadır. Yaptıkları müzik çalışmalarıyla çocukların konsantrasyon süresi artmakta ve bu etkenler ileride akademik gelişim açısından önem arz etmektedir.

 

 

RESİM ATÖLYESİ

Resim dersini diğer derslerin uygulama alanlarından biri olarak görüyor, atölyemizde öğrencilerimizle renkli dünyalara yelken açıyoruz. Onlar, düşüncelerini kâğıda dökerken öğrendikleri teknikler ile de yeteneklerine yetenek katıyorlar. Bizler ise çizdikleri her şeyden yola çıkarak onları daha iyi tanıma fırsatı buluyor ve geleceğin sanatçılarının gelişimine katkıda bulunuyoruz.

 

MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ

Çocuklar beş duyuları ile öğrenirler ve mutfak atölyeleri bunun için ideal bir ortamdır. Yiyecekler hazırlanırken çıkan sesler, yoğrulan bir hamura dokunmak ve hamurun kabarmasını izlemek, yiyecekler pişerken ortaya çıkan koku ve en sonundaki enfes tatma deneyimi… Mutfak atölyemizde bütün bunları yaparken öğrencilerimizin matematik becerileri kazanmalarına, yeni kelimeler öğrenmelerine ve hayata hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz.

 

MODERN EL SANATLARI ATÖLYESİ

Ülke ve toplum olarak el sanatları açısından çok eski ve övünülecek kadar zengin bir geçmişe sahibiz. Kamer Koleji olarak bunun bilincindeyiz ve bu sanatları akademik eğitim ile bütünleştirerek derslerimizde kullanıyoruz. Renklerin su üzerindeki dansını ifade eden ebru sanatıyla öğrencilerimizi görsel açıdan doyururken mis gibi toprak kokan seramik hamuruyla yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlıyoruz.

 

AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ

Akıl ve zekâ oyunlarının öğrenmedeki etkisinin büyük olduğunun farkındayız. Bu türdeki oyunlar, zihni aktif tuttuğundan öğrenmeyi kolaylaştırır, planlı hareket etmeyi sağlar, konsantrasyonu artırır ve unutkanlığın önüne geçer. Öğrencilerimiz, akıl ve zeka oyunları atölyemizde eğlenerek öğrenmenin tadına varır.

 

BİLİŞİM ATÖLYESİ

Okulumuzda bulunan bilişim atölyemizde sadece tüketen değil teknoloji üreten bireyler de yetiştirme amacındayız. Öğrencilerimiz, bilişim alanında en yeni gelişmeleri takip ediyor ve bu teknolojik gelişmeleri atölyemizde uygulama fırsatını buluyorlar.

 

ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ

Robotik kodlama öğrencilerimize iş birliği, azim, organizasyon, sorumluluk ve yaşadıkları problemlere alternatif çözümler üretme becerileri kazandırmaktadır. Geleceğin teknolojisi olarak görülen kodlama sayesinde aynı zamanda öğrencilerimizin matematik becerisi de desteklenmektedir.

 

 

Ayanbey Mh. Ateşbaz Sk No: 2 Meram/KONYA (Meram Yeni Yol)
bilgi@kamerkoleji.com muhasebe@kamerkoleji.com
444 6 217